07.01.2018 | 18:35h ► 22:46h Barselona

Barselona pobedila Levante

Barselona pobedila Levante Foto: Beta / AP
Fudbaleri Barselone pobedili su danas na svom terenu Levante sa 3:0, u utakmici 18. kola španskog prvenstva i učvrstili se na prvom mestu na tabeli.

Barselona je povela u 12. minutu golom Lionela Mesija, a prednost je udvostručio Luis Suares u 38. minutu. Konačan rezultat postavio je Paulinjo u trećem minutu nadoknade vremena, na dodavanje Mesija.

Mesi je tako postigao 365 prvenstvenih golova u 400 utakmica u Primeri.

Suares je sa 132 gola postao sedmi najbolji strelac Barselone.

Ekipa Ernestea Valverdea je jedina neporažena u Primeri i posle 15 prvenstvene pobede zauzima prvo mesto na tabeli sa 48 bodova, devet više od drugoplasiranog Atletiko Madrida.

Levante je pretrpeo šesti poraz u prvenstvu, 16. je na tabeli sa 18 bodova i nalazi se na tri boda od zone ispadanja.

Real osvojio bod u Vigu

Fudbaleri Real Madrida odigrali su večeras nerešeno 2:2 protiv Selte u Vigu, u utakmici 18. kola španskog prvenstva.

Selta je povela u 33. minutu golom Danijela Vasa, a Real je posle toga preokrenuo golovima Gareta Bejla, koji je bio strelac u 36. i 38. minutu. U 72. minutu fudbaler Selte Jago Aspas promašio je penal, ali je bod domaćima doneo Maksimilijano Gomes golom u 82. minutu.

Aktuelni šampion Španije je vezao drugu utakmicu bez pobede u prvenstvu i zauzima četvrto mesto na tabeli sa 32 boda, 16 manje, ali i utakmicom manje od vodeće Barselone.

Selta je poslednje dve utakmice bez poraza i 14. je na tabeli sa 22 boda.

autor: MIM izvor: Beta