Gol Džeka dovoljan za četvrfinale LŠ

Gol Džeka dovoljan za četvrfinale LŠ Foto: Beta / AP

Šahtjor je u prvom meču slavio sa 2:1.

Jedini gol na večerašnjem meču postigao je Edin Džeko u 52. minutu.

Šahtjor je u prvih 45 minuta imao više loptu u svom posedu, 59 odsto, ali nije uspeo da stvori neku izgledniju priliku, baš kao ni Roma.

Italijanska ekipa je na početku drugog poluvremena, u 52. minutu, ipak stigla do prednosti. Strelac je bio Edin Džeko nakon neopreznosti odbrane Šahtjora. Džeko je dobio dobru loptu u prostor, izašao je sam ispred golmana gostujuće ekipe i nije mu bilo teško da pogodi mrežu.

Desetak minuta kasnije Džeko je ponovo bio u prilici, ali je lopta prošla pored stative.

Šahtjor u drugom poluvremenu nije uspeo da stvori opasniju priliku, a posao je gostujućim igračima bio dodatno otežan kada je Ivan Ordec u 79. minutu dobio direktan crveni karton.

Žreb parova četvrtfinala na programu je u petak.

Džeko: Zasluženo smo u četvrtfinalu

Fudbaler Rome Edin Džeko rekao je večeras da se njegova ekipa zasluženo plasirala u četvrtfinale Lige šampiona.

Fudbaleri Rome plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su na svom terenu pobedili Šahtjor sa 1:0 u revanš meču osmine finala. Jedini gol postigao je upravo Džeko.

"Ovacije zaslužuju svi igrači, jer smo svi radili posao do poslednjeg minuta i zasluženo smo u četvrtfinalu.... Nisam želeo da odem iz Rome jer sam cele sezone igrao zbog ovakvih noći. Uspeli smo da uradimo nešto što Roma nije uspela 10 godina", rekao je Džeko za italijanske medije.

"Ne razmišljam o mogućem protivniku, jer su sve ekipe jake. Ali, i mi smo među osam najboljih u Evropi, što znači da smo i mi jaki", rekao je Džeko.

autor: MIM izvor: Beta