22.02.2018 | 08:45h ► 13:00h Pjongčang

Ignjatovićeva 14. u kombinaciji, Šifrinova bez zlata

Ignjatovićeva 14. u kombinaciji, Šifrinova bez zlata Foto: Beta/AP
Srpska skijašica Nevena Ignjatović zauzela je 14. mesto u alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, dok je glavna favoritkinja Amerikanka Mikaela Šifrin zauzela drugo mesto.

Ignjatovićeva je trku završila sa četiri sekunde i 21 stotinkom zaostatka za pobednicom Mišel Gizin iz Švajcarske. Sprska skijašica je do rezultata karijere došla pošto je posle spusta bila na 16. mestu, da bi u slalomu zauzela 10.

Prvo mesto i zlatna medalja pripala je Gizinovoj zahvaljujući sjajnim izdanjima u spustu i slalomu, koje joj je donelo ukupno vreme od dva minuta, 20 sekundi i 90 stotinki.

Srebro je pripalo Šifrinovoj sa 97 stotih delova sekunde zaostatka, dok je Švajcarkinja Vendi Holdener zauzela treće mesto i tako osvojila bronzano odličje sa 1,44 sekunde zaostatka.

Norvežanki Ragnhild Movinkel umalo je osvojila i treću medalju na Igrama u Pjongčangu, pošto je trku završila na četvrtom mestu sa 1,73 sekunde zaostatka, a peta je bila Slovakinja Petra Vlhova.

Mirer osvojio zlatnu medalju u slalomu, Hiršer bez plasmana

Švedski skijaš Andre Mirer osvojio je zlatnu medalju u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, dok srpski predstavnici Marko Vukićević i Marko Stevović nisu uspeli da završe trku.

Mirer je do trijumfa došao u vremenu od jednog minuta, 38 sekundi i 99 stotinki, što mu je najbolji rezultat u karijeri. On je na taj način postao prvi Šveđanin koji je postao olimpijski šampion u skijanju posle 38 godina, kada je Ingemar Stenmark u Lejk Plesidu osvojio zlata u slalomu i veleslalomu.

Srebrnu medlaju osvojio je Švajcarac Ramon Cenhojzern sa 34 stotinke zaostatka, dok se bronzanim odličjem okitio Austrijanac Mihael Mat sa 67 stotih delova sekunde zaostatka za Mirerom.

Današnju trku obeležile su greške glavnih favorita za osvajanje medalja. Prvo je od trke odustao dvostruki osvajač odličja s igrama u Pjongčangu Austrijanac Marsel Hiršer, koji je trku završio već posle nekoliko kapija u prvoj vožnji, da bi potom i Norvežanin Henrik Kristofersen u drugoj vožnji odustao. On je posle prve vožnje bio na liderskom mestu, ali na kraju nije uspeo da osvojil zlato, jer je pogrešio u drugoj vožnji.

Srpski skijaši Marko Vukićević i Marko Stevović nisu uspeli da završe prvu vožnju, pa su tako ostali bez plasmana u slalomu.

Takmičenja u skijanju završiće se u subotu, kada je na programu alpska kombinacija.

Hokejašice SAD osvojile olimpijsko zlato

Ženska reprezentacija SAD u hokeju na ledu osovjila je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, pošto je u finalu pobedila Kanadu sa 3:2 (1:0, 0:2, 1:0) posle boljeg izvođenja penala.

Amerikanke su do zlatne medalje došle prvi put posle 20 godina i tako okončale uspešan niz Kanađanki.

Golove za Amerikanke postigle su Monik Lamuro-Morando i Žoselin Lamuro-Dejvidson, dok su Kanađanke predvodile Mari-Filip Pulan i Hejli Irvin sa po jendim pogotkom.

Jedna od najzaslužnijih za trijumf SAD bila je golman Medi Runi koja je imala 29 odbrana, od čega su dve ključne bile u penal završnici kada je zaustavila šuteve Brijan Džener i Megan Agoste.

Amerikanke su dominirale u godinama bez ZOI, osvojivši sedam naslova prvaka sveta u poslednjih 10 godina, uključujući i trijumf nad Kanadom u prošlogodišnjem finalu od 3:2 posle produžetka u američkom Plimutu.

Njihovu dominaciju na svetskoj sceni obeležio je nedostatak zlatne olimpijske medalje u prethodnih 20 godina i Igara u Naganu. Kanađankama je ovo prvi put posle 16 godina da su ostale bez najsjajnijeg odličja.

Austrijska snouborderka osvojila zlato u big eru

Austrijska snouborderka Ana Gaser osvojila je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu u disciplini big er.

Gaser, aktuelna svetska šampionka, do zlata je stigla sa sakupljenih 185 bodova. Njena najbolja ocena bila je 96, a ostvarila je u poslednjoj, trećoj seriji.

Srebrnu medalju osvojila je Amerikanka Džejmi Anderson sa 177,25 bodova. Njoj je to druga medalja na Igrama u Pjongčangu, pošto je prošle nedelje bila najbolja u slopstajlu.

Bronza je pripala Novozelanđanki Zoi Sadovski Sinot koja je sakupila 157,50 bodova.

Amerikanac Vajs odbranio zlato u halfpajpu

Amerikanac Dejvid Vajs osvojio je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu u fristajl skijanju, u disciplini halfpajp.

Vajs je odbranio zlato osvojeno u Sočiju pre četiri godine, a novo najsjajnije odličje donela mu je tačka u trećoj seriji za koju je dobio ocenu 97,20.

Srebrnu medalju osvojio je njegov zemljak Aleks Fereira sa 96,40 bodova.

Na treći stepenik pobedničkog postolja popeo se 16-godišnji Novozelanđanin Niko Porteus sa 94,80.

Rus priznao doping, oduzeta mu bronza

Ruski takmičar u karlingu Aleksandar Krušelnitskij priznao je danas da je prekršio doping pravila i oduzeta mu je bronzana medalja koju je osvojio na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Krušelnitskij je bio pozitivan na zabranjenu supstancu meldonijum nakon što je osvojio bronzu u mešovitom dublu sa svojom suprugom Anastasijom Brizgalovom.

Sud za sportsku arbitražu (CAS) danas je saopštio da je Krušelnitskij odustao od saslušanja i da je prihvatio kaznu, odnosno privremenu suspenziju.

I pre zvaničnog saopštenja CAS-a, ruska karling federacija je navela da je Krušelnitskij odlučio da vrati medalju jer je verovao da nema šanse da dobije slučaj.

Krušelnitskij je bio među 168 ruskih takmičara kojima je Međunarodni olimpijski komitet dozvolio da se takmiče u Pjongčangu.

Nemačka osvojila zlato u nordijskoj kombinaciji

Nemački takmičari osvojili su danas zlatnu medalju u nordijskoj kombinaciji na Zimskim olipijskim igrama u Pjongčangu.

Nemačka je bila druga posle ski skokova, sa 464,7 poena, iza Austrije, a u šafeti 4x5 kilometara u kros kantri trci zauzela je prvo mesto rezultatom 46:09,8 minuta pa je u ukupnom plasmanu osvojila prvo mesto.

Branilac titule Norveška osvojila je srebrnu medalju, dok su Austrijanci osvojili bronzu.

autor: SA izvor: Beta