21.07.2018 Beograd

Remi Čukaričkog i Zemuna, pobede Voždovca i Napretka

Remi Čukaričkog i Zemuna, pobede Voždovca i Napretka Foto: Pixabay
Fudbaleri Čukaričkog odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Zemuna, u utakmici prvog kola Super lige Srbije.

Čukarički je u oba poluvremena imao inicijativu, a poveo je u 25. minutu golom Semjuela Ovusua, posle asistencije Nikole Drinčića sa desne strane, na drugu stativu.

Zemun je izjednačio u 61. minutu posle kontranapada, golom Veljka Simića sa oko 18 metara.

U drugom poluvremenu golman Zemuna Marko Milošević je u situacijama jedan na jedan bio uspešniji od Marka Docića i Ognjena Mudrinskog. Domaći tim je do kraja meča pritiskao, a Zemun je uglavnom igrao na kontranapade, ali rezultat se nije promenio.

Fudbaleri Voždovca pobedom su počeli Super ligu, pošto su na svom terenu bili bolji od Bačke sa 1:0. Jedini gol postigao je Aleksandar Ješić u četvrtom minutu.

Takođe, uspešan je bio i Napredak koji je u Kruševcu pobedio Rad golom Alekse Vukanovića u sedmom minutu iz jedanaesterca.

U nedelju se igraju dve utakmice, Partizan od 19 časova gostuje u Surdulici protiv Radnika, a Radnički sat kasnije u Nišu igra protiv novajlije u ligi Proletera.

U ponedeljak je na programu poslednja utakmica prvog kola, Spartak od 17 časova u Subotici igra protiv Mačve.

U petak, Crvena zvezda je pobedila Dinamo iz Vranja sa 3:0, a Vojvodina i Mladost iz Lučana odigrali su nerešeno, 1:1.

autor: AP izvor: Beta