14.07.2011 Beograd

Vojvodina pobedila u gostima, Rad izgubio kod kuće

Fudbaleri Rada izgubili su danas u Beogradu od grčkog Olimpijakosa iz Volosa sa 1:0, a Vojvodina je pobedila Vaduc iz Lihtenštajna u gostima sa 2:0, u prvim utakmicama drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Revanš utakmice igraju se za nedelju dana.

Utakmica u Beogradu je igrana po toplom i spranom vremenu pa je glavni sudija Babak Rafati u 73. minutu dozvolio tajm-aut kako bi se igrači osvežili.

Gosti su do pobede došli u 87. minutu, kada je Umbides centrirao sa desne strane, a Martinu nije bilo teško da, neometan, glavom pošalje loptu u Danilovićevu mrežu.

Utakmicu na stadionu Obilića, gde Rad igra evropske utakmice kao domaćin, posmatralo je oko 2.000 gledalaca, uključujući i 200 navijača grčkog tima.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Vaduc iz Lihtenštajna u gostima sa 2:0 (0:0). Novosađani su poveli golom Abubakara Oumarua u 60. minutu, a deset minuta kasnije Brana Ilić postavio je konačni rezultat.

Žreb za treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa održaće se u petak u 13.30 u sedištu Evropske fudbalske unije (UEFA) u Nionu.

autor: ZM izvor: Beta